НОВИНИ

У Росії відкрили нове провадження проти Яроша

Також СК РФ відкрив провадження проти Андрія Стемпіцького, Артема Скоропадського й інших осіб.

Слідчий комітет Росії відкрив провадження проти колишнього керівника «Правого сектора» за обвинуваченням в екстремістській діяльності. Про це сказано в повідомленні на сайті комітету.

«На підставі зібраних доказів порушена кримінальна справа відносно лідерів «Правого сектора» Дмитра Яроша й Андрія Тарасенка, керівників цієї організації: Андрія Стемпіцького, Валерія Воронова, Артема Скоропадського й інших осіб за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 282.2 КК РФ, тобто діяльність екстремістської організації», – сказано в ньому.

Слідчий комітет підкреслює, що в діяльності ПС активну участь бере громадянин Росії Артем Скоропадський – керівник прес-служби «Правого сектора».

Слідчий комітет звинувачує ПС у «радикальному українському націоналізмі, русофобії й фашизмі». За даними комітета, загальна чисельність учасників ПС становить більш ніж 5 000 осіб.

Нагадаємо, 3 березня Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу проти лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205.2 КК РФ і ч. 2 ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної та екстремістської діяльності, здійснені з використанням засобів масової інформації).

5 березня офіційний представник Слідчого комітету РФ Владімір Маркін заявив, що Яроша в Росії заочно оголосили у міжнародний розшук. Анкета Дмитра Яроша розміщена на сайті Інтерполу в базі осіб, які розшукуються.

У Генпрокуратурі України запевнили, що немає підстав для затримання і видачі Яроша поліції Росії. У «Правому секторі» вважають, що цією справою Росія намагається залякати національно-визвольний рух України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.