НОВИНИ

Денис Казанський: Події останніх днів фактично воскресили в Луганську дух сталінщини

Щоправда, зауважує журналіст, ця відрижка 1937-го видається відвертим фарсом. Занадто комічні дійові особи та занадто безглузді пояснення, які вони дають.

Репресії щодо низки колишніх лідерів сепаратистів, влаштовані лідером луганських сепаратистів Ігорем Плотницьким після спроби так званого державного перевороту в угрупованні «ЛНР», фактично воскресили в Луганську дух сталінщини. Щоправда, дійові особи є комічними. Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

«Події останніх днів фактично воскресили в Луганську дух сталінщини. Щоправда, ця відрижка 1937-го видається відвертим фарсом. Занадто комічні дійові особи та занадто безглузді пояснення, які вони дають. Епоха інтернету позбавила луганських бандитів тих можливостей, які мали диктатори 80 років тому. Якщо сталінській цензурі достатньо було стерти з фотографій із вождем усіх репресованих «ворогів народу», то в Плотницького такий фокус уже не пройде. Численні знімки, на яких ватажок сепаратистів спілкується, працює і навіть купається разом із репресованими «ворогами республіки», прибрати з інтернету неможливо. Тож і надалі ця дружба з «ворогами» викликатиме багато запитань. Принаймні доки сам Плотницький очолює бойовиків», – пише він.

За словами Казанського, те, що Сталін має величезну популярність на захопленому бойовиками Донбасі, є символічним. Так, у грудні минулого року пам’ятник йому встановили в Луганську. А до 9 травня борди з його портретами з’явилися вже в захопленому бойовиками Донецьку.

«Бюст Сталіна тримав у себе на столі й Олексій Карякін (колишній «глава парламенту ЛНР», якому вдалося втекти – ред.). За іронією долі йому самому довелося опинитися в ролі жертв політичних репресій, хоча він від самого початку розраховував на роль ката. Карякін уже звинуватив Плотницького в узурпації влади й розправах над «героями русской вєсни». Але мало хто звернув увагу на ці звинувачення», – зауважує він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.