НОВИНИ

Укроборонпром презентував унікальний бойовий модуль "Тайпан"

Прем’єра відбулася на міжнародній виставці озброєнь "ADEX-2016", що цими днями проходить в Азербайджані.

ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", представив свій новий бойовий модуль "Тайпан", технічні характеристики якого відповідають кращим західним зразкам. Про це повідомили у прес-службі Концерну.

Прем’єра  відбулася на міжнародній виставці озброєнь "ADEX-2016", що цими днями проходить в Азербайджані. Бойовий модуль українського виробництва встановлено на бронеавтомобіль компанії "AZCAN", що є спільним проектом Азербайджану та Канади.

Зазначається, що унікальність бойового модуля "Тайпан" полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів та вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на надмалих та високих швидкостях обертання модуля.  "Тайпан" здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, утримує озброєння в заданому положенні незалежно від зміни положення корпусу бойового автомобіля під час руху, здійснює автоматичний супровід цілі. Також на бойовий модуль встановлена система автоматичної видачі команд наведення з урахуванням метеоумов, типу снарядів, виду озброєння, кутової швидкості і дальності цілі. Система прицілювання може налаштовуватися як відповідно до лінії стволу, так і до лінії горизонту.

Наразі "Тайпан" обладнано скорострільним двоствольним кулеметом калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якого сягає 1,8 км.  Інші модифікації бойового модуля можуть бути обладнані кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм, а також 30 мм гранатометом з окремим вертикальним приводом.

Крім того, дистанційне керування бойовим модулем здійснюється на відстані до 500 м, час автономної роботи становить 3 год. Мінімальна вага бойового модуля – 350 кг.

"Разом з нашими українськими партнерами ми в дуже короткі терміни створили бойовий модуль, технічні особливості якого повинні зацікавити українських виробників бронетехніки. Тим паче, що вся електроніка та програмне забезпечення розроблено та створено українськими фахівцями. На міжнародних ринках даний бойовий модуль складе конкуренцію в тому числі західним компаніям, що ми вже спостерігаємо в ході першого дня виставки  "ADEX-2016", – зазначив директор ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт" Павло Барбул.

Нагадаємо, 11 вересня до Дня танкістів на Київському бронетанковому заводі продемонстрували зразок нового бойового модуля під назвою "Вій".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.