НОВИНИ

Порошенко закликав не пізніше 29 вересня скликати позачергове засідання Ради

Для розгляду питання про звільнення суддів, які порушили присягу.

Президент України Петро Порошенко закликав спікера Верховної Ради Андрія Парубія скликати не пізніше 29 вересня позачергове засідання парламенту для розгляду питання про звільнення суддів, які порушили присягу.

Про це глава держави написав у Facebook і розмістив фотокопію відповідного документа.

«Звернувся до голови Верховної Ради із закликом скликати до 30 вересня позачергове засідання парламенту для звільнення за порушення присяги усіх суддів, щодо яких внесено подання Вищою радою юстиції, в тому числі тих, які причетні до незаконних арештів майданцівців», – написав він.

«Не можна допустити, щоб ці судді і далі здійснювали судочинство від імені України», – додав Порошенко.

Нагадаємо, Верховна Рада 2 червня 2016 року остаточно затвердила закон про внесення зміни до Конституції України щодо правосуддя. У той же день парламент також ухвалив нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, який повинен імплементувати конституційні зміни. Зміни до Конституції України в частині правосуддя вступлять в дію 30 вересня 2016 року.

Раніше Порошенко звільнив двох суддів за порушення присяги під час Майдану. 22 вересня Верховна Рада України проголосувала за постанову про звільнення близько півтисячі суддів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.