НОВИНИ

В Україну доставили нову вакцину для профілактики поліомієліту

У наявності є 1 млн 378 тисяч доз вакцини, до 30 вересня її планують розвезти в регіони.

Нову бівалентну вакцину для профілактики поліомієліту вже доставили в Україну. Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Оксана Сивак.

За її словами, у наявності є 1 млн 378 тисяч доз вакцини, до 30 вересня її планують розвезти в регіони.

«Станом на сьогодні ми маємо повне забезпечення вакцинами, у вересні ми отримали першу партію бівалентної вакцини у кількості 1 млн 378 тисяч доз», – повідомила Сивак.

Вона також додала, що всього Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив 2 млн 755 тисяч доз бівалентної вакцини, друга партія невдовзі має також надійти в Україну. За словами Сивак, така кількість вакцини є достатньою для планової вакцинації і для щеплення тих дітей, яких поки що не встигли вакцинувати.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваленої на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН, з переходу використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту на живу оральну бівалентну вакцину проти поліомієліту й оголосила 18 квітня 2016 року національним днем переходу на використання бівалентної вакцини. Одночасно з Україною до цього процесу долучилися ще 156 країн світу.

В Україні перехід на нову вакцину відбувся лише через п’ять місяців, бо для ввезення її в країну потрібні були законодавчі зміни.

Припинення використання тривалентної вакцини зумовлене вилученням живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози.

За оцінками ВООЗ, лише третина дітей в Україні отримують повноцінну вакцинацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.