НОВИНИ

Савченко виступила категорично проти зміни закону, названого її іменем

Зокрема, авторка не підтримує зміну закону в частині важких злочинів.

Депутат Верховної Ради Надія Савченко виступила проти зміни закону про зарахування одного дня попереднього ув'язнення як двох днів в термін основного покарання ("закон Савченко"). Про це вона публічно заявила в ефірі 112 каналу, відповідаючи на критику закону з боку всієї верхівки правоохоронних органів, включно з генеральним прокурором, міністром внутрішніх справ і головою Національної поліції.

"Взялися за закон Савченко. Їм що, більше робити нічого? У мене є аналітика, яку зробили юристи, шановні люди. Значить, перше: "закон Савченко" приймала Верховна Рада. Щоб закон був прийнятий, потрібна більшість. Це не тільки мій закон, я в ньому співавтор. Закон, спрямований на поліпшення прав людини, не може бути скасований", - заявила вона.

Савченко не сприймає також пропозицій про скасування положень, які стосуються рецидивістів.

"У нас система працює так важко і своїми методами, що, зазвичай, коли у тебе рецидив, тобі накидають ще щось, тобто один раз відсидів - вдруге тебе можуть зробити рецидивістом просто так", - вважає вона.

Савченко стверджує, що за амністією в інші роки виходило більше злочинців, ніж по її закону.

Депутат вважає, що критика її закону пов'язана з падінням рівня життя в країні, яке призвело до збільшення кількості злочинів, а влада нібито хоче відвернути увагу від своєї провини в цьому.

Раніше Савченко вже заявляла, що не підтримує ініціативу внесення змін до закону, названого її іменем.

Станом на 20 вересня за "законом Савченко" вийшли на волю понад 8 тисяч осіб, ще 34 тисячі вийдуть протягом року. За даними поліції, 23 убивства було скоєно звільненими за цим законом, кожен десятий був знову затриманий, а половину з них знову заарештували.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що Мін'юст та МВС розробили законопроект про внесення змін до «закону Савченко» і внесли його до Верховної Ради. Генпрокурор Юрій Луценко запропонував змінити закон у частині, яка стосується тяжких злочинів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що Кабінет Міністрів найближчим часом ініціює скасування або зміну закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.