НОВИНИ

Кримські татари очікують посилення репресій

29 вересня в Москві буде проходити засідання апеляційного суду щодо заборони Меджлісу.

Меджліс кримськотатарського народу буде остаточно заборонений в Росії після рішення Верховного суду РФ, засідання якого призначено на 29 вересня 2016 року. Про це на брифінгу заявив голова Меджлісу, Рефат Чубаров.

«29 вересня в Москві буде проходити засідання їх апеляційного суду верховного, на якому, як ми розуміємо, остаточно буде заборонений Меджліс кримськотатарського народу», - сказав він.

У свою чергу дочка заступника глави Меджлісу Ільмі Умерова Айше додал, після вступу в силу заборони Меджлісу і визнання його екстремістською організацією очікується чергове посилення репресій щодо кримських татар».

Разом з тим воно підкреслила, що адвокатів її батька намагаються залякати з тим, що вони знизили свою активність. Умерова також закликала народних депутатів та міжнародні організації не знижувати інтерес до питання Криму.

Як повідомлялося, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу. До цього, 13 квітня, в окупованому Криму призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку так званим «Верховним судом Криму», який розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії «прокурора» Криму Наталії Поклонської. 

У Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму».

Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.