НОВИНИ

В Нью-Йорку члени G4 обговорили реформу Радбезу ООН

За словами голів МЗС G4, реформа має враховувати геополітичні реалії 21 століття.

Реформа Ради Безпеки ООН має повною мірою враховувати реалії нинішнього століття зі всіма його викликами і передбачити розширення регіонального представництва. Про це йдеться в спільній заяві глав МЗС "Групи чотирьох" - Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, Бразилії Жозе Серра, Японії Фуміо Кісіди та Індії Мобашара Джавада Акбара, оприлюдненій після їх зустрічі на полях 71-ої сесії Генеральної асамблеї ООН.

"Міністри G4 підкреслили свою тверду прихильність проведенню всеосяжної реформи Ради Безпеки, яка має враховувати геополітичні реалії 21 століття", - йдеться в документі.

Дипломати підкреслили, що через 70 років після заснування Організації Об'єднаних Націй Рада Безпеки також повинна адаптуватися, щоб впоратися з постійним зростанням глобальних викликів. В умовах різноманіття конфліктів і гуманітарних криз світу більш ніж коли-небудь потрібна показна, легітимна й ефективна Рада, здатна гарантувати мир і безпеку у всьому світі.

Крім того, міністри привітали зустрічі групи друзів з питання про реформу Ради Безпеки і закликали об'єднати всі пропозиції держав-членів з тим, щоб нарешті домогтися значущих реформ.

Вони виступають на підтримку справедливого регіонального представництва, підкреслюючи настійну необхідність представництва в реформованій РБ ООН Африки в категорії як постійних, так і непостійних членів, а також адекватне і безперервне представництво малих і середніх держав-членів, включаючи малі острівні держави, що розвиваються.