НОВИНИ

У Харкові знову встановили меморіальну дошку Йосипу Сліпому

У Харкові відбулося святкове відкриття меморіальної дошки патріарху УГКЦ кардиналу Йосипу Сліпому. Про це повідомила прес-служба Харківської облдержадміністрації.

Меморіальна дошка розміщена на будівлі на Малиновського вулиці, 5.

Участь у відкритті взяли губернатор Харківської області Михайло Добкін, Львівської – Михайло Цимбалюк, мер Львова Андрій Садовий та інші представники влади та духовенства.

Перед відкриттям пам’ятної дошки між міліціонерами та представниками Компартії була бійка. За годину до церемонії відкриття близько 50 представників обкому КПУ і проросійських громадських організацій влаштували пікет перед будівлею управління Державтоінспекції в Ленінському районі, на якому була встановлена дошка. У руках вони тримали плакати з надписами: «Ні нацизму та націоналізму!», «Кому служите?» «Бандерівська мерзота – геть із Харкова», «Немає прощення українським фашистам».

Нагадаємо, у листопаді минулого року в Харкові за рішенням суду зняли меморіальну дошку первоієрарху Української греко-католицької церкви, визначному церковному і науковому діячеві Йосипу Сліпому, що була встановлена на приміщенні колишньої в’язниці, де перебував видатний український церковний діяч під час пересилки в Сибір. Таке рішення було прийняте на вимогу та за участю організації «Велика Русь».

Пізніше мер Львова Андрій Садовий звернувся з протестом на адресу мера Харкова Геннадія Кернеса у зв'язку зі знищенням у Харкові пам’ятної дошки Патріарху УГКЦ Йосипу Сліпому.

Після цього Михайло Добкін пообіцяв відновити дошку.

Львівська міська рада вирішила власним коштом відновити меморіальну дошку митрополиту Йосипу Сліпому.

Теги