НОВИНИ

Помер відомий литовський діяч Леонідас Донскіс. Біографія

Донскіс активно підтримував Україну в боротьбі за її суверенітет.

У Литві 21 вересня на 55 році життя від серцевого нападу раптово помер філософ, публіцист, культуролог, колишній депутат Європарламенту й автор "Українського тижня" Леонідас Донскіс.

Донскіс народився 13 серпня 1962 року в литовському місті Клайпеда. Отримав першу докторську ступінь в області філософії у Вільнюському університеті, другу докторську ступінь – у галузі соціальної та моральної філософії Університету Гельсінкі, Фінляндія.

Як громадський діяч Литви виступав на захист прав людини та громадянських свобод. У 2004 році був нагороджений Європейською комісією званням Посла Толерантності і Різномаїття в Литві.

Опублікував двадцять три книжки, десять з яких англійською мовою. Цікавився політичною теорією, історією ідей, філософією культури. У своїй суспільній діяльності пропагував лібералізм, був противником насильницької політики. Його твори, написані литовською та англійською мовами, перекладені данською, естонською, фінською, французькою, німецькою, угорською, італійською, польською, португальською, російською, шведською і українською. Читав лекції і проводив дослідження у США, Великій Британії та інших країнах Європи.

Президент Литви Даля Грібаускайте назвала Донскіса твердим прикладом європейських цінностей і західного способу мислення не тільки для молодого покоління, а й для всіх жителів Литви.

Леонідас Донскіс підтримував проєвропейські прагнення України та засуджував російську агресію.

Редакція "Українського тижня" висловлює глибокі співчуття рідним та близьким Леонідаса Донскіса у зв'язку з непоправною втратою.