НОВИНИ

Контактна група в Мінську підпише документ про розведення сторін на Донбасі – джерело

У документі йдеться про створення поблизу лінії зіткнення на Донбасі трьох зон безпеки.

Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі на зустрічі в Мінську в середу, 21 вересня, як очікується, підпише документ про розведення сторін на Донбасі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в підгрупі з безпеки.

"Угода про розведення сторін напередодні була парафована на засіданні підгрупи з безпеки. На зустрічі в середу учасники контактної групи, як очікується, поставлять підписи під документом", - сказав співрозмовник.

Він повідомив, що в документі йдеться про створення поблизу лінії зіткнення на Донбасі трьох зон безпеки, в яких передбачається розведення підрозділів на відстань не менше 2 км з кожного боку.

"Таким чином, будуть сформовані зони безпеки, кожна площею не менше 4 кв. км. Йдеться про населені пункти Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Контролювати дотримання домовленостей про розведення сторін в зонах безпеки будуть спостерігачі СММ ОБСЄ", - сказало джерело.

Зазначається, що після підписання документ доставлять у Донецьк і Луганськ, де його підпишуть глави так званих "ДНР" та "ЛНР".

Крім того, напередодні зустрічі тристоронньої контактної групи в середу в Мінську зберуться підгрупи з політичних, економічних і гуманітарних питань.

"Передбачається розглянути питання модальності місцевих виборів, обміну полоненими і відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу", - сказало джерело.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив. що Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на сході України розгляне питання відведення сторін конфлікту від лінії розмежування на своєму наступному засіданні.

13 вересня під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи були заслухані доповіді керівника СММ ОБСЄ, координатора від ОБСЄ в робочій підгрупі з безпеки Ертугрула Апакана, а також офіцерів із СЦКК. Тристороння контактна група закликала до дотримання режиму припинення вогню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.