НОВИНИ

Кабмін вирішив припиняти виплати раніше призначеної субсидії при збільшенні кількості зареєстрованих у житлі

Також змінився порядок призначення субсидії для осіб, які перебували на строковій військовій службі.

Кабінет міністрів України встановив припиняти виплати раніше призначеної житлової субсидії при збільшенні кількості зареєстрованих у житлі громадян. Про це свідчить постанова №635 від 14 вересня.

Згідно з документом, надання раніше призначеної субсидії припиняється в разі отримання структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни.

Кабмін також змінив порядок розрахунку доходів для обліку при призначенні субсидії для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих такою особою доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

У разі якщо на момент звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, в його середньомісячний сукупний дохід враховується розмір пенсії за попередній місяць.

Крім того, якщо у особи, яка досягла 18-річного віку за станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менше прожиткового мінімуму, для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, або відсутні доходи, але такий громадянин навчався на денній формі навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму.

Якщо у громадянина середньомісячний сукупний дохід менший за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на 31 грудня цього ж року, але він протягом зазначеного періоду отримував хоча б один з наступних видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини , допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомога по догляду за інвалідом I і II групи внаслідок психічного розладу, допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу з безробіття або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку за станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то в розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.

Кабмін встановив, що якщо у громадянина відсутні доходи для розрахунку субсидії, середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

У той же час, в окремих випадках за рішенням районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають в сім'ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, в розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що українці в листопаді сплачуватимуть не більше 15-20% свого доходу за житлово-комунальні послуги завдяки системі субсидій. 

Водночас, міністр соціальної політики Андрій Рева спрогнозував, що середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у 2016-2017 році становитиме 2-2,5 тисячі гривень. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.