НОВИНИ

В Україні виявили монополію на ринку арештованого майна, - АМКУ

Комітет рекомендує допустити до проведення таких торгів зовнішні майданчики.

Антимонопольний комітет України провів дослідження ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, в результаті якого надав пропозиції та рекомендації відповідним органам влади для усунення недоліків у сфері конкуренції на відповідному ринку. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

"Згідно зі звітом комітету, схваленим 20 вересня на відкритому засіданні Антимонопольного комітету, Кабінету Міністрів України адресовано пропозицію про перегляд Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.03.2015 № 212-р з урахуванням висновків, викладених у Звіті для забезпечення конкурентних умов на ринку реалізації арештованого майна.

Крім того, схвалені рекомендації Міністерству юстиції України про припинення дій, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, Антимонопольний комітет рекомендує:

1. внести зміни в нормативно-правові акти, якими буде передбачено:

  • 1.1 можливість здійснення діяльності на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів не лише ДП "СЕТІВ", але й іншими суб'єктами господарювання;
  • 1.2 застосування об'єктивних недискримінаційних критеріїв відбору до суб'єктів господарювання - організаторам торгів, які можуть бути учасниками ринку реалізації арештованого майна, а також конкурентну процедуру їх відбору;
  • 1.3 визначення верхньої межі розміру винагороди організатору за організацію та проведення електронних торгів, що забезпечить можливість конкурувати суб'єктам господарювання - організаторам торгів в ціні послуг.

2. Розмежувати функції підприємства - організатора торгів і суб'єкта, який забезпечує супровід програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що містяться в ній.

Органи влади, які отримали рекомендації Антимонопольного комітету, мають 30 днів (починаючи з дня їх отримання) надати комітету шляхи вирішення проблем, які були позначені в дослідженні.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України  дозволив холдинговій компанії Альфа-Груп ABH Holdings S.A. (ABHH), яка опосередковано володіє Альфа-Банком, придбати 100% акцій ПАТ "Укрсоцбанк".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.