НОВИНИ

У США вперше офіційно прокоментували вибори до Держдуми РФ

У Вашингтоні висловили стурбованість щодо утисків представників опозиції у Росії.

Сполучені Штати вітають звіт спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ про вибори до російської Держдуми. Про це йдеться в повідомленні Держдепу.

«Ми визнаємо, що Центральна виборча комісія РФ провела вибори прозоро, однак відзначаємо висновок звіту про те, що «на виборах негативно позначилися обмеження основних свобод і політичних прав, жорсткий контроль ЗМІ та тиск на громадянське суспільство», – заявили в Держдепі.

Також Держдеп «поділяє стурбованість спостерігачів» про те, що процес реєстрації кандидатів був ускладнений обмеженнями і надмірними вимогами, зокрема, для незалежних кандидатів.

Крім того, в США висловили стурбованість щодо утисків представників опозиції.

«Як і люди в усьому світі, росіяни заслуговують вільних, чесних і прозорих виборів і лідерів, які несуть відповідальність перед тими, кого вони представляють», – підкреслили в Держдепі.

Раніше США заявили, що не визнають вибори в Держдуму РФ, які проводилися в окупованому Криму. 

Нагадаємо, місія ОБСЄ, яка спостерігала за виборами у Держдуму Росії 18 вересня, зазначила підвищення прозорості голосування, але при цьому наголосила на численних процесуальних порушеннях під час підрахунку голосів.

Як повідомлялося, у міжнародній правозахисній організації Freedom House заявили, що голосування на виборах в Росії і окупованому нею Криму не було вільним і справедливим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.