НОВИНИ

В ОБСЄ заявили про численні порушення під час підрахунку голосів на виборах у Держдуму РФ

Компанія супроводжувалася низкою порушень, незважаючи на підвищення прозорості.

Місія ОБСЄ, яка спостерігала за виборами у Держдуму Росії 18 вересня, зазначила підвищення прозорості голосування, але при цьому наголосила на численні процесуальні порушення під час підрахунку голосів. Про це йдеться у попередньому звіті про результати виборів в Росії.

«Місцеві органи влади зловживали адміністративним ресурсом, вони не завжди ставилися до суперників неупереджено. День виборів у цілому проходив відповідно до правил, однак численні процесуальні порушення були відзначені під час підрахунку голосів», - йдеться в заяві ОБСЄ.

У заяві наголошується, що російська нормативно-правова база створює достатньо підстав для проведення виборів, але виборчий процес виявився під негативним впливом обмеження основних свобод і політичних прав, жорсткого контролю за ЗМІ і тиском на громадянське суспільство.

При цьому ОБСЄ позитивно оцінила роботу ЦВК під керівництвом Елли Памфілової. ЦВК під новим керівництвом працював в прозорому і професійному стилі.

Документ носить попередній характер, більш докладний звіт про вибори ОБСЄ опублікує пізніше.

Як повідомлялося, у міжнародній правозахисній організації Freedom House заявили, що голосування на виборах в Росії і окупованому нею Криму не було вільним і справедливим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.