НОВИНИ

МЗС України: Вибори до Держдуми РФ у Криму незаконні, а результати – нікчемні

Росія вчергове грубо і зухвало порушує міжнародне право та закони України.

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца наголошує, що вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму незаконні, а їх результати є нікчемними. Про це вона написала у Twitter.

«Сьогоднішні вибори - складова триваючої агресії Росії проти України. Крим - це Україна. Вибори - нелегітимні і незаконні. Результати – нікчемні», – зауважила представник зовнішньополітичного відомства. 

Вона наголосила, що Росія вчергове грубо і зухвало порушує міжнародне право та закони України. «Санкції мають посилюватись», – додала Беца. 

В свою чергу директор Департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макеєв у Twitter додав: «Кремль, попри наші попередження про неможливість виборів, не зробив нічого для уникнення провокацій і наражає власних громадян на небезпеку».

Нагадаємо, 18 вересня Росія проводить вибори в Держдуму. Голосування також проходить на території окупованого Криму. Всього на території анексованого півострова створено 27 територіальних виборчих комісій, 1164 виборчі дільничні комісії. Влада анексованого Сімферополя для голосування на виборах до Держдуми РФ обладнала автобуси.

Раніше президент України Петро Порошенко доручив МЗС проінформувати керівництво Російської Федерації про неможливість проведення виборів до Держдуми Росії на українській території.

У МЗС заявили, що проведення виборів депутатів Держдуми у приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе виключно після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях, проте Кремль заявив, що не братиме ці вимоги до уваги.

Верховна Рада України ухвалила заяву до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей і міжнародних організацій, у якій закликала не визнавати вибори в Держдуму РФ на території окупованого Криму.

Спостерігати за виборами до Держдуми РФ на її території та в окупованому Криму відмовились ОБСЄ, Венеціанська комісія та європейські спостерігачі. США, Данія, Румунія і Литва заявили, що не визнають російські вибори в окупованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.