НОВИНИ

У Євросуді пояснили своє рішення щодо санкцій проти Януковичів і Клюєва

За словами речника суду, ці постанови в будь-якому разі стосуються періодів дії санкцій, які вже минули та жодним чином не впливають на чинний режим персональних обмежувальних заходів.

Виносячи постанови про законність запроваджених Радою Євросоюзу персональних обмежувальних заходів щодо Віктора і Олександра Януковичів та Андрія Клюєва, Суд ЄС взяв до уваги прогрес у розслідуванні кримінальних впроваджень, порушених Генеральною прокуратурою України. Про це повідомив речник прес-служби Суду ЄС Балаш Лехоцький, коментуючи рішення від 15 вересня Суду ЄС.

"Тут важливо уточнити, що санкції у форматі замороження активів цих осіб ухвалюються і застосовуються лише на період в один рік. Далі, після завершення цього однорічного періоду, рішення повинні бути знову продовжені. Ось чому ми бачимо різні рішення Суду ЄС. Адже за період від березня 2014 року по березень 2015 р. Суд вирішив, що Рада ЄС не надала достатніх підтверджень для запровадження обмежувальних заходів, що пояснювалося рівнем прогресу у ході кримінального впровадження проти цих осіб в Україні щодо незаконного привласнення державних активів ", - пояснив речник.

Водночас, за його словами, щодо наступного періоду – до березня 2016 року – Рада Євросоюзу надала Суду ЄС достатні матеріали щодо просування цих кримінальних розслідувань.

Він також наголосив, що ці постанови Євросуду в будь-якому разі стосуються періодів дії санкцій, які вже минули та жодним чином не впливають на чинний режим персональних обмежувальних заходів.

Нагадаємо, 15 вересня суд Європейського Союзу визнав неправомірними санкції проти екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра та колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва на період 2014-2015 років, але правомірними на період 2015-2016 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.