НОВИНИ

У ГПУ прокоментували ситуацію з заарештованими в Латвії $49 мільйонами Арбузова

Заступник генпрокурора поїде в Латвію для вирішення всіх питань.

Заступник Генерального прокурора України Євгеній Єнін у середу, 14 вересня, вирушить до Латвії для вирішення питань, пов’язаних із конфіскацією $49 млн, які можуть належати колишньому першому віце-прем'єру України Сергію Арбузову. Про це він сказав у відео коментарі, поширеному прес-службою ГПУ.

«Повідомлення ЗМІ про арешт судами Латвії 50 млн євро (у повідомленні ЗМІ йшлося про долари США – Ред.), які начебто належать Арбузову, не є черговою «зрадою». Відповідно до конвенції ООН, усі активи, здобуті злочинним шляхом, заарештовані на території тієї чи іншої держави-члена конвенції, підлягають обов’язковому поверненню до країни походження цих коштів. Зазначене питання вирішуватиметься в рамках міжурядового переговорного процесу. Саме цьому питанню буде присвячений мій візит до Латвійської Республіки, який розпочнеться буквально завтра», - сказав Єнін.

Він наголосив, що у взаємодії українських та латвійських правоохоронних органів існують складнощі, проте українська сторона налаштована ліквідувати непорозуміння.

«Крім того, нам був би цікавий досвід Латвії, яка має в своєму законодавстві норму про спец конфіскацію», - зазначив заступник генпрокурора.

Нагадаємо, латвійські ЗМІ повідомили, що правоохоронні органи цієї країни конфіскували приблизно $49 млн, які могли бути викрадені з держбюджету України, а потім легалізовані через латвійські банки. У розкраданні цієї суми підозрюють колишнього першого віце-прем'єра Сергія Арбузова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.