НОВИНИ

Рівненська облрада попросила президента повторно присвоїти Бандері звання Героя України

Відповідне подання депутати зобов’язали зробити Рівненську обласну державну адміністрацію.

У четвер, 8 вересня Рівненська обласна рада звернулася до президента України з проханням повторно присвоїти провідникові Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України. Про це повідомила прес-служба облради.

Автором цього проекту рішень став заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.

Враховуючи неправомірну постанову Донецького окружного адміністративного суду та з метою відновлення історичної справедливості Рівненська обласна рада звернулась до президента України з проханням повторно відзначити найвищою державною нагородою Степана Бандеру. Відповідне подання депутати зобов’язали зробити Рівненську обласну державну адміністрацію.

Як повідомлялося, у серпні 2011 року Вищий адміністративний суд залишив чинними рішення судів першої й апеляційної інстанцій, якими було визнано незаконними указ президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері та Роману Шухевичу

12 жовтня ВАСУ поставив «остаточну процесуальну крапку» у справах щодо визнання незаконними цих указів. Так, колегія суддів Вищого адміністративного суду України своїми визначеннями відмовила у допуску до провадження Верховного суду заяв (серед авторів заяв був і екс-президент України Ющенко) про перегляд двох ухвал Вищого адміністративних суду України, що стосуються присвоєння звань Шухевичу та Бандері. 

Звання Героя України Шухевичу було присвоєне указом президента Віктора Ющенка 12 жовтня 2007 року, а Бандері - 20 січня 2010 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.