НОВИНИ

Любомир Шавалюк: На сьогодні рівень життя в Україні значно вищий, ніж на початку незалежності

За словами експерта, коли взяти за мірило весь період незалежності, то зараз українцям живеться не настільки погано, як багато хто каже.

Рівень життя на сьогодні в Україні має значно вищі значення, ніж 20 років тому, а нерідко й більші, ніж на початку незалежності. Тобто, попри тривалу економічну кризу останніх років, говорити про повернення в 1990-ті некоректно й занадто передчасно. Про це у своєму матеріалі для Тижня пише економічний експерт Любомир Шавалюк.

За його словами, про те, що сьогодні добробут в Україні значно кращий, ніж 20 років тому, можна судити за житловою площею. Так, середня кількість житлових квадратних метрів на одного українця зросла від 17,8 у 1990-му до 18,9 у 1995-му та 22,7 торік. За останні два десятиліття показник піднявся на 20%.

Аналогічна ситуація з автопарком. Станом на 1990-й кількість легкових автомобілів у особистій власності українців становила 3,27 млн одиниць. Через п’ять років їх побільшало до 4,47 млн. За даними Держстату, у 2011-му відповідна цифра перевищувала 6,5 млн (Ймовірно, на сьогодні показник перевалив за 7 млн.).

Щодо їжі – то, за даними Держстату, споживання плодів (фруктів), ягід та винограду в 1990-му становило 47 кг на особу, через п’ять років зменшилося до 33 кг, а торік дорівнювало 51 кг. Схожа ситуація з овочами та баштанними. Дуже подібна картина споживання м’яса та м’ясопродуктів.

Щодо питання ціни газу, то два десятиліття тому купівельна спроможність зарплати, виміряна в кубометрах природного газу для побутових потреб, перебувала на рівні нинішньої або трішки вищому. Причина цього: за два десятиліття доходи українців зросли настільки, що перекривають кількаразове зростання вартості газу, необхідне для її приведення до ринкового, економічно обґрунтованого рівня.

«Зрозуміло, що проблеми та негаразди того періоду в багатьох людей уже стерлися з пам’яті, а натомість різке падіння матеріального добробуту за останні два роки муляє очі й думки чи не кожного дня. Але об’єктивно, коли взяти за мірило весь період незалежності, українцям живеться не настільки погано, як багато хто каже», - резюмує Шавалюк.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.