НОВИНИ

Порошенко виступив перед Верховною Радою. Основні тези

Президент говорив російську агресію, реформи та боротьбу з корупцією.

У вівторок, 6 вересня, Президент  України Петро Порошенко виступ із щорічним зверненням перед народними депутатами Верховної Ради. "Тиждень" зібрав головні тези озвучені Главою держави.

Зокрема, Порошенко згадав про збройну агресію Росії.

Президент  наголосив, на важливості національної єдності і політичної консолідації в суспільстві.

"В умовах, коли агресія Росії проти України все ще триває, а військова загроза зі Сходу є найскладнішим стратегічним викликом, питання національної єдності і політичної консолідації є питанням життя і смерті для нашої країни. Це, власне, головне, що я хотів би сьогодні сказати", - заявив президент.

Глава держави заявив, що вимагає введення додаткових секторальних санкцій за порушення прав людини на окупованих територіях проти Росії.

"Порушення Росією прав людини на окупованих територіях, в тому числі і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій. Думаю, був би не зайвим осучаснений діалог, щоб прийняти поправки Джексона-Веніка", – наголосив він.

За словами Глави держави, стратегічною метою України залишається членство в НАТО.

"Нашою стратегічною метою залишається вступ до НАТО", – сказав президент .

Також Порошенко зазначив, що схвалення в цілому законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації з нормою про особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької і Луганської областей не буде без виконання ряду пунктів Мінських угод, які передбачають забезпечення режиму тиші і деескалації конфлікту в регіоні.

"І другого читання конституційних змін, привид яких постійно блукав цим залом, не відбулося, як ви бачите. І не відбудеться, поки для цього не дозріють відповідні умови. Будь-яке рішення, шановні народні депутати, буде виключно за вами. І без вас не трапиться ні змін до Конституції, ні закону про місцеві вибори на частину Донбасу, ні будь-якого іншого стратегічного кроку", - заявив Порошенко.

Крім того, Президент  озвучив збитки України від закриття російського ринку.

"Агресивне закриття Росією свого ринку стало для України економічним шоком. Воно обійшлося нам, за деякими підрахунками, мінімум в 15 мільярдів доларів. Ми втратили десятки, якщо не сотні тисяч робочих місць, і ця економічна агресія – одна з головних причин стрімкого падіння рівня життя", – зазначив президент.

Порошенко заявив про збереження високого рівня загрози збройної агресії Росії з південного напрямку.

"Наш кордон з Росією - найдовший у Європі: тільки сушею - 2 тис. км. Росія постійно нарощує військову присутність і грає м'язами на західному і південно-західному стратегічних напрямках. Високий рівень загрози збройної агресії зберігається з південного напрямку", - заявив Порошенко.

В цьому контексті, Порошенко розповів про ситуацію в оборонному секторі.

Зокрема, Президент  наголосив, що Україна поки не може дозволити фінансування армії в розмірі понад 3% ВВП.

"Майже 3% ВВП на оборону - це багато в порівнянні із заледве 1%, яким нехтували уряди ще в середині нульових років. Але занадто мало для країни, яка де-факто в стані війни. Але більше, на жаль, і це правда , ми собі дозволити не можемо. Військове навантаження на бюджет і соціальну сферу і так критично велике", - заявив Порошенко.

На противагу він розповів про виконання в даний час більше 40 імпортних контактів на постачання в українську армію засобів оборони в розмірі $1,5 млрд.

"Я наполягаю: ми з вами високо цінуємо підтримку з боку західних партнерів. Зараз виконується більше 40 імпортних контрактів на поставку в українську армію різних засобів оборони на загальну суму 1,5 млрд доларів США", - заявив Порошенко.

Не оминув Глава держави і процес реформування країни.

Так, він заявив, що не схвалить державний бюджет на 2017 рік, в якому буде скасування стипендій або скасування державного фінансування навчання на магістратурі.

"Я особисто не пропущу бюджет на наступний рік, в якому буде скасування стипендій або скасування державного фінансування навчання на магістратурі або будь-які інші подібні експерименти", - заявив він.

Також Президент закликав Раду до відкриття ринку землі.

"Відсутність права на вільний продаж і купівлю землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрну сферу, знижує і порушує права селян, занижує, між іншим, і ціну оренди, витягаючи з їх кишень останні копійки. Це - аксіоматично. Але мені відомі і стан громадської думки, яке є в Україні, з цього питання, і позиція більшості парламентських фракцій. Я їх ціную і поважаю. Але як вирішити цю проблему, шановні народні депутати, це ваша компетенція: або ховати голову в пісок і нічого не міняти, або все ж працювати над створенням ринку землі в Україні, але з усіма можливими запобіжниками від будь-яких негативних наслідків ", - заявив він.

Крім того, Глава держави наголосив, що в Україні йде боротьба з корупцією й мови про будь-які політичні репресії мови йти не може.

"І прошу не піднімати шум про політичні репресії. Краще розуміти нові реалії: справжнє полювання на корупціонерів почалося, і свій шанс потрапити в ці сіті має кожен, у кого є гріх за душею", – сказав він.

Нагадаємо, у Верховній Раді України у вівторок, 6 вересня, відкрилася п'ята сесія восьмого скликання. Дивіться трансляцію на сайті "Тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.