НОВИНИ

Змін Конституції щодо децентралізації не буде без виконання безпекових пунктів Мінських угод – Порошенко

Мова йде про стійке припинення вогню, виведення російських військ і техніки з окупованої території, роззброєння бойовиків, і врешті-решт, наш контроль над нашим кордоном.

В своєму щорічному зверненні до Верховної Ради Президент України Петро Порошенко заявив, що схвалення в цілому законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації з нормою про особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької і Луганської областей не буде без виконання ряду пунктів Мінських угод, які передбачають забезпечення режиму тиші і деескалації конфлікту в регіоні.

"І другого читання конституційних змін, привид яких постійно блукав цим залом, не відбулося, як ви бачите. І не відбудеться, поки для цього не дозріють відповідні умови. Будь-яке рішення, шановні народні депутати, буде виключно за вами. І без вас не трапиться ні змін до Конституції, ні закону про місцеві вибори на частину Донбасу, ні будь-якого іншого стратегічного кроку", - заявив Порошенко.

Глава держави зазначив, що в ході діалогу українській стороні вдалося переконати західних союзників в тому, що будь-яким крокам з політичного врегулювання ситуації в регіоні повинен передувати очевидний і незаперечний прогрес в питаннях безпеки: "стійке припинення вогню, виведення російських військ і техніки з окупованої території, роззброєння бойовиків, і врешті-решт, наш контроль над нашим кордоном".

Крім того, Президент зауважив, що Росія з окупованих нею територій Донецької і Луганської хоче створити так званий "протекторат Донбас", і на своїх умовах інфільтрувати його до складу України, щоб підривати її зсередини.

"Скажу коротко, так не буде", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, у Верховній Раді України у вівторок, 6 вересня, відкрилася п'ята сесія восьмого скликання.