НОВИНИ

В Україні почали виробляти бензин стандарту Євро-5

Стандарт обов'язковий для всіх нових автомобілів, що продаються в ЄС.

Компанія Укргазвидобування на Шебелинському відділенні з переробки газового конденсату і нафти почала випуск бензину А-95, який відповідає європейському стандарту екологічності Євро-5. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Перша партія бензину А-95 стандарту Євро-5 виробництва Шебелинського ВПГКН буде запропонована до продажу на найближчі торги, які відбудуться 6 вересня 2016 року на електронному майданчику Української енергетичної біржі»,  – йдеться у повідомленні.

Раніше про перехід на випуск бензину Євро-5 повідомили в Укртатнафті.  

Нагадаємо, що Євро-5 — екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Стандарт обов'язковий для всіх нових автомобілів, що продаються в ЄС.  

В Україні стандарт Євро-5 вимагається з 1 січня 2016, для всіх імпортованих авто. Цим фактично вводиться повна заборона на ввезення авто, що виготовлені раніше 2008/2009 року (або обов'язкове переобладнання двигуна під чинний еко-стандарт), оскільки автовиробники США і ЄС почали випуск автомобілів з Євро-5 після 2009 року.

Зазначимо, 20 травня уряд попросив АМКУ перевірити мережі АЗС на предмет змови через підвищення цін. Це сталося після того, як українські нафтотрейдери почали підвищувати ціни на всі види пального. 20 травня Антимонопольний комітет України завершив розслідування про наявність антиконкурентних узгоджених дій при встановленні роздрібних цін на пальне, зробивши попередні висновки про наявність порушень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.