НОВИНИ

Телебачення Узбекистану озвучило привітання президента Карімова з Днем незалежності

Раніше ЗМІ Узбекистану поширили повідомлення кабінету міністрів республіки про те, що президент Іслам Карімов перебуває на стаціонарному лікуванні.

У середу, 31 серпня, в вечірніх новинах Національного телебачення Узбекистану озвучили привітання президента Іслама Карімова в зв'язку з 25-ю річницею незалежності країни.

«Незалежність відкрила нову сторінку в історії нашої країни», – йдеться в зачитаному посланні глави держави.

У посланні президента наголошується, що Узбекистан «пережив складний період переходу від старої системи, але не звернув з обраного шляху».

У тексті зазначється, що за історично короткий період Узбекистан перетворився в динамічно і стабільно розвиваючу державу, що займає гідне місце в світовому співтоваристві. Він також акцентував увагу на миролюбній політиці Узбекистану.

Раніше ЗМІ Узбекистану поширили повідомлення кабінету міністрів республіки про те, що президент Іслам Карімов перебуває на стаціонарному лікуванні.

Державна незалежність Узбекистану була проголошена 31 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради республіки. Відповідною постановою перший день вересня був затверджений Днем незалежності.

В Узбекистані 31 серпня і 1 вересня відбуватимуться заходи, присвячені 25-й річниці незалежності, за винятком урочистого концерту, який за традицією ввечері влаштовувався на одній з центральних площ Ташкента за участю глави держави.

У Ташкенті, інших містах і селах країни 1 вересня пройдуть масові народні гуляння і концерти, проте традиційний в цей день святковий салют скасований.

Нагадаємо, в суботу, 27 серпня, Карімова госпіталізували через крововилив у мозок.

Увечері 29 серпня інформаційне агентство "Фергана" повідомило, що в Ташкенті на 79 році життя помер президент Узбекистану Іслам Карімов, який правив країною понад 26 років.

Жодної офіційної інформації від влади Узбекистану дотепер не надходило.

Смерть Карімова підтвердив російський експерт по Центральній Азії Аркадій Дубнов посилаючись на власні джерела.

Водночас, російське агентство "Інтерфакс" повідомило, що в керівництві уряду Узбекистану спростовують інформацію про смерть президента.

У російському посольстві в Узбекистані дані про стан здоров'я лідера не прокоментували.

Співрозмовник "РИА Новости" в апараті Карімова також спростував інформацію про смерть.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков зазначив, що в Кремлі не мають підтверджень інформації про смерть Іслама Карімова.

Вранці 30 серпня відомий російський журналіст, головний редактор "Эхо Москвы" Алєксєй Вєнєдіктов повідомив, що інформацію про смерть Карімова йому підтвердили власні джерела.

Натомість 31 серпня донька президента Узбекистану натякнула, що Карімов живий.