НОВИНИ

ЄС виділить Україні близько шести мільйонів євро на реформування поліції

Проект складатиметься з двох частин.

Європейський союз та Міністрество внутрішніх справ запустять новий проект з реформування поліції, очікуваний розмір допомоги становитиме близько шести мільйонів євро. Про це заявив голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим, повідомляється на сайті МВС.

Проект складатиметься з двох частин: перша – це концепція «community policing» (взаємодія поліції із громадою). Друга частина – це «сrowd control» (забезпечення громадського порядку).

«Ми готові до практичної реалізації цих ідей, готові представити нашу команду у цій роботі. Головний партнер – поліція Швеції, крім того, будуть залучені фахівці з Данії», – повідомив Ланчінскас.

За словами очільника МВС, пілотні проекти будуть запускатись у трьох регіонах: Київ, Львів та Харків.

За словами міністра, у рамках напрямку «сrowd control» планується створення спеціального поліцейського загону, діяльність якого базуватиметься на принципі деескалації напруги під час масових заходів.

«Це буде новий немілітаризований поліцейський підрозділ для забезпечення громадського порядку», — зазначив Аваков.

Проект «community policing» буде забезпечувати створення сталості структур та поліцейських відділень, зокрема у сільській місцевості. Він включає в себе проведення тренінгів для персоналу та співробітників поліції на всіх рівнях.

Нагадаємо, єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганес Ган заявив, що для подальшої фінансової допомоги з ЄС потрібна активніша робота над реформами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.