НОВИНИ

У РФ опозиціонер представив доповідь про зв'язки "Єдиної Росії" з криміналом

На думку політика, це дослідження покликане напередодні виборів показати, що "Єдина Росія" сформувала "соціальний ліфт" для злочинних угруповань.

Опозиційний політик Ілья Яшин, заступник голови партії ПАРНАС, представив у Москві нову доповідь під назвою "Партія "Кримінальна Росія".

На думку Яшина, це дослідження покликане напередодні виборів показати, що "Єдина Росія" сформувала "соціальний ліфт" для злочинних угруповань.

"Бандити в малинових піджаках з 90-х еволюціонували в лощених партійців з портретами Путіна в кабінетах", заявив Яшин.

Доповідь надрукована накладом у 20 тисяч примірників. Її збираються поширювати в Москві, Петербурзі та інших великих містах.

Зокрема, в документі, складеному за даними відкритих джерел згадуються губернатори: глава республіки Комі Вячєслав Гайзер (керував регіоном з 2010 року, але через п'ять років раптово виявилося, що він очолює організовану злочинну групу), Александр Хорошавин (вісім років керував Сахаліном, поки навесні 2015-го його не заарештували за хабарі), губернатор Брянської області Николай Дьонін (пропрацювавши майже 10 років на своїй посаді, восени 2015 року засуджений до чотирьох років), голова Псковської області Андрєй Турчак (ймовірно причетний до нападу на журналіста Алєга Кашина в 2010 році).

Крім того, у списку 2 екс-міністра: колишня глава Мінсільгоспу Єлєна Скринник і колишній міністр оборони Анатолій Сердюков. Першу автор звинувачує в махінаціях з договорами лізингу, за рахунок яких вона заробила на сумки за 35 тисяч доларів і на годинник за 50 тисяч євро. Другого згадує в контексті корупційного скандалу в Міноборони РФ.

Депутати Держдуми: єдинороса Владіслава Резника в Іспанії підозрюють у причетності до відмивання грошей російською мафією. Депутат Адам Делімханов — найближчий соратник глави Чечні Рамзана Кадирова. У доповіді стверджується, що його вважають катом: нібито саме Делімханов стоїть за вбивствами Бориса Нємцова, командира загону "Горець" Мовладі Байсарова і братів Ямадаєвих.

І Різник, і Делімханов в Держдумі входять до фракції "Єдиної Росії".

У доповіді стверджується, що единоросом був і Сєргєй Цапок — лідер Кущевського угруповання, яке в 2010 році розправилося в кубанській станиці з цілою родиною. Нібито він навіть був присутній на церемонії інавгурації Дмітрія Медведєва в 2008 році. У "Єдиній Росії" це спростовують.

Нагдаємо, 11 травня 2015 року група опозиційних активістів і журналістів, очолювана Іллею Яшиним, завершила роботу над доповіддю про участь військових РФ у конфлікті на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.