НОВИНИ

Європейський парламент звинуватив Росію у недотриманні прав людини

Європарламент на засіданні в Страсбурзі прийняв жорстку резолюцію щодо ситуації з дотриманням прав людини в Росії. Він, зокрема, висловив занепокоєння вироком у другій справі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

Європарламент закликав російську владу зробити все від них залежне для встановлення в країні судової системи, що відповідає обіцянкам президента РФ про справедливе і транспарентне правосуддя.

Крім того, у резолюції згадується арешт опозиційних активістів, включаючи Бориса Нємцова, після їх участі у санкціонованому мітингу в Москві. Автори документа закликають російську владу до поваги прав людини і верховенства права на Північному Кавказі.

Європарламент знову закликав владу Росії знайти і притягнути до суду вбивць російських журналістів і правозахисників, зокрема, Наталії Естемірової, Андрія Кулагіна, Зареми Садулаєвої, Аліка Джабраїлова, Макшаріпа Аушева, Станіслава Маркелова, Анастасії Бабурової і Анни Політковської.

У документі підкреслюється, що повне дотримання прав людини поліпшить образ і авторитет Росії у світі, особливо це стосується відносин з ЄС.

Євросоюз "прагне до стратегічного партнерства з Росією, заснованому на взаєморозумінні та повазі спільних європейських цінностей". "Співпраця та добросусідські відносини між ЄС і Росією мають вирішальне значення для стабільності, безпеки і процвітання всієї Європи", - говориться в резолюції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги