НОВИНИ

Росіянин та п’ятеро громадян Таджикистану попросили притулку в Україні

Вони заявляють про політичне переслідування.

Під час проходження контролю у пунктах пропуску "Нові Яриловичі" та "Бориспіль" до співробітників Держприкордонслужби завернулися громадяни Росії та Таджикистану щодо отримання статусу біженця у зв’язку з політичними переслідуваннями на території своїх країн. Про це повідомили у прес-службі ДПСУ.

Зазначається, що в аеропорту "Бориспіль" під час проходження контролю до прикордонників Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" звернулися 5 громадян Таджикистану та попросили притулку. 2 дорослих з трьома дітьми прибули в Київ рейсом з Алмати. Зокрема, громадяни звернулись з письмовою заявою щодо отримання статусу біженця у зв’язку з політичним переслідуванням в Таджикистані.

Крім того, до прикордонників Чернігівського загону із заявою про надання статусу біженця в Україні звернувся громадянин Російської Федерації. Він прибув у міжнародний пункт пропуску "Нові Яриловичі", що на кордоні з Білоруссю рейсовим автобусом. Рішення про отримання притулку чоловік прийняв через погрози, які надходили на його адресу за активну громадську позицію. Він займався протестною діяльністю по відношенню до існуючого в його країні політичного режиму та приймав участь у акціях, за які неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

У обох випадках після проведення фільтраційно-перевірочних заходів громадян Росії та Таджикистану було пропущено в Україну та передано до підрозділів міграційної служби. 

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що відомий російський громадський діяч на українсько-білоруському кордоні попросив політичного притулку в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.