НОВИНИ

Росія може встановити турбіни Siemens на двох електростанціях в анексованому Криму – Reuters

У компанії заперечили плани щодо поставок турбін в Крим.

Турбіни німецької компанії Siemens можуть бути встановлені на електростанціях в анексованому Криму, попри чинні щодо півострова європейські та американські санкції.

За даними розслідування, проведеного Reuters, будівельники двох електростанцій Криму завершили плани з установки турбін, розблених спільним підприємством Siemens та російською енергомашинобудівною компанією «Силовые машины».

У відповідь на запит агентства німецький концерн категорично спростував можливість відправки турбін в анексований Крим. У компанії повідомили, що турбіни постачатимуться для електростанції в Тамані, на півдні Росії, яка відокремлена від півострова протокою, а не в сам Крим.

Однак три джерела сказали агенству, що обидві електростанції в Криму будуються під турбіни Siemens і вони сумісні лише з обладнанням, виробленим концерном.

Як пише видання, одне з джерел – людина, що має відношення до проекту, друге – співробітник російської компанії «Технопромекспорт», а третє – людина з компанії, яка брала участь в тендері. Всі троє говорили на умовах анонімності.

Нагадаємо, рішення ЄС від 2014 року забороняє європейським компаніям або особам продавати, поставляти або передавати технології Криму, в тому числі це стосується енергетичного сектору. 

Як повідомляв раніше міжнародний проект Intersection, санкції не стали перешкодою для європейського бізнесу: ані заяви політиків про російську загрозу, ані тривожні публікації в ЗМІ не заважають підприємцям співпрацювати з військовою промисловістю Росії.