НОВИНИ

Суд призупинив розгляд справи про позбавлення Шухевича звання Героя України

Вищий адміністративний суд призупинив провадження у справі стосовно позбавлення Романа Шухевича звання Героя України. Про це повідомив народний депутат Андрій Парубій, який присутній на засіданні суду.

Провадження за позовом громадянина Оленцевича призупинено до розгляду тотожної справи за аналогічним позовом громадянина Соловйова.

 «Суд побоявся брати на себе відповідальність за рішення, яке від нього очікують у владі. Присутність громадськості та преси під час суду засвідчила увагу суспільства до даної справи», - вважає Парубій.

Водночас Парубій повідомив, що ряд громадян та політичних партій подавали клопотання про участь у  справі в якості третьої сторони, однак суд після короткої наради оприлюднив рішення про відмову у задоволенні таких клопотань.

Водночас Парубій повідомив, що суд погодився, щоб Віктор Ющенко долучився до процесу в якості третьої сторони.

Довідка Тижня

12 січня прес-служба президента  повідомила, що суд визнав президентський указ «Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України» недійсним. 

У цей же день мало відбутися засідання ВАСУ у справі за позовом до Президента про визнання незаконним і скасування указу про присвоєння Головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу звання "Герой України", однак воно було перенесене на лютий.

Звання Героя України головнокомандувачу УПА Шухевичу було присвоєне згідно з указом колишнього Президента України Віктора Ющенка від 12 жовтня 2007 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги