НОВИНИ

На Полтавщині археологи знайшли золото скіфів

У кургані на некрополі Скоробір знайшли загалом більше 30 золотих виробів.

У результаті археологічних розкопок на Більському городищі, що в Котелевському районі Полтавcької області, було знайдено скіфське золото. Про це повідомив заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

“Не пройшло і кількох днів, коли обласні депутати на сесії відновили реальну підтримку археології на Полтавщині, як відразу „дух археології“ віддячив! Поховання другої половини 7 століття до н.е. і близько 30 золотих виробів, в скіфському звіриному стилі. На Лівобережній Україні такого ще не було!”, — розповів Ханко.

За словами заступника голови облради, археологи у кургані на некрополі Скоробір знайшли унікальне для лівобережжя України скіфське золото, загалом більше 30 золотих виробів.

Керівник археологічної експедиції Ірина Шрамко розповіла, як знайшли золоту бляшку із унікальним зображенням “лежачого козла”, давністю понад 2700 років. Також знайшли золоту підвіску та ювелірні прикраси з припаюванням.

Зазначається, що більшість курганів свого часу були розграбовані, тому ця знахідка є такою цінною.

Нагадаємо, 13 травня Естонія передала Україні древній меч епохи вікінгів, конфіскований минулої зими на естонсько-російському прикордонному пункті Лухамаа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.