НОВИНИ

Опубліковані документи з архіву підполковника КГБ про боротьбу з УПА

Чурін збирав документальні свідчення, які підтверджували його участь в оперативних заходах проти ОУН і УПА, аби отримати пенсію від радянської влади.

Електронний архів Українського визвольного руху опублікував колекцію документів із архіву Анатолія Чуріна – співробітника МГБ – КГБ, який у 1940-х –1950-х рр. займався ліквідацією українського націоналістичного підпілля у Волинські області. Про це інформує Український інститут національної пам'яті.

«Підполковник Чурін (на фото у першому ряду перший зліва) збирав документальні свідчення, які підтверджували його участь в оперативних заходах проти ОУН і УПА, аби отримати пенсію від радянської влади. Заодно Чурін засвідчував письмово таку ж участь його товаришів по держбезпеці. Таких документів назбиралося понад 40 примірників», – йдеться у повідомленні.

«Унікальність цих документів у тому, що походять вони з приватного архіву співробітника КГБ. Подана в них інформація доповнює ті дані, які ми можемо почерпнути з відкритих нині архівів колишнього КГБ. Примітно, що в документах з архіву Чуріна самі кагебісти власноруч описують свою участь у придушенні визвольного руху ОУН і УПА», – говорить керівник Архіву Центр Досліджень Визвольного Руху Андрій Усач.

Переглянути колекцію документів з архіву Анатолія Чуріна можна за лінком: http://avr.org.ua/index.php/TOM/1610/?a=1&pc=50&sort=1&fd=date&pv=1.

Нагадаємо, раніше в мережі виклали документи КГБ про синьо-жовтий прапор, який підняли в Києві 50 років тому.

Також зазначимо, що в Росії відмовилися розсекречувати архіви НКВД і КДБ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.