НОВИНИ

Нацбанк відзвітував про сповільнення інфляції

Зниженню інфляції сприяли низький сукупний попит, поступове зміцнення обмінного курсу гривні та висока пропозиція продовольчих товарів.

Споживча інфляція в Україні минулого місяця сповільнилася до 6,9% в річному вимірі. Про це 28 липня повідомили у прес-службі НБУ.

«У червні 2016 року споживча інфляція сповільнилася до 6,9% в річному вимірі. Фактична траєкторія зниження інфляції була більш стрімкою, ніж прогнозувалося НБУ», - повідомили в НБУ.

За інформацією регулятора, зниженню інфляції сприяли низький сукупний попит, поступове зміцнення обмінного курсу гривні та висока пропозиція продовольчих товарів.

«Зовнішньоекономічна кон'юнктура продовжувала залишатися сприятливою, що призводило до перевищення пропозиції над попитом на іноземну валюту. За таких умов НБУ продовжував купівлю іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцнення обмінного курсу», – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, раніше дослідження Bloomberg засвідчило, що економіка України виходить з рецесії вперше за два останні роки. 

Крім того, в останній доповіді Світового банку, присвяченій глобальним економічним перспективам, наголошується, що українська економіка повернулася до позитивної динаміки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.