НОВИНИ

Під час перевірки в одній із військових частин на Одещині виявили зіпсовані продукти харчування

Усі продукти харчування зберігалися в антисанітарних умовах, температурний режим зберігання продуктів не витримувався.

Міністр оборони України Степан Полторак в неділю, 24 липня, під час перебування з робочою поїздкою в Одеській області приєднався до однієї з перевірок якості продуктів харчування, які проводяться Центром розвитку і супроводу матеріального забезпечення. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес -служба Кабінету міністрів України.

"Під час перевірки продовольчих складів частини, холодильного обладнання, місць зберігання продуктів харчування військовослужбовців, овочесховища були виявлені запаси неякісних, зіпсованих продуктів харчування. Всі продукти харчування зберігалися в антисанітарних умовах, температурний режим зберігання продуктів не витримувався", - сказано в тексті.

Дана перевірка проходила в одній з військових частин 28 окремої механізованої бригади Збройних Сил України.

Міністр оборони України провів коротку зустріч з представниками компанії-постачальника і зазначив, що з боку Міністерства оборони України будуть вжиті заходи для негайного припинення виявлених недоліків, і за невиконання умов договорів контракти з постачальниками неякісної продукції будуть розірвані в судовому порядку.

Крім того, згідно з повідомленням, Полторак доручив керівнику Військової служби правопорядку Одеського гарнізону провести перевірку всіх видів діяльності військової частини і терміново доповісти про результати.

Як повідомляється, відповідальні за контроль харчування посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності: один з офіцерів, відповідальний за тилове забезпечення у військовій частині, звільнений з посади.

"Ми працюємо за окремим дорученням Міністра оборони України. Воно полягає в тому, що ми перевіряємо якість продуктів харчування і умов зберігання продуктів у військових частинах. У військовій частині, яку ми перевіряємо сьогодні, м'ясна продукція, масло, молоко, сир, сосиски - все зберігається в одному холодильнику в розкиданих вигляді. ми опитали солдат у військовій частині, і вони відповіли нам, що нічого не їдять на обід, крім чаю і булочок. Тому сьогодні ми візьмемо на лабораторні дослідження вилучені продукти, за результатами лабораторних досліджень будуть складені акти і буде вестися робота по розриву договорів з постачальниками ", - Цитує прес-служба Кабміну начальника Центру розвитку і супроводу матеріального забезпечення Дмитра Марченка.

Як наголошується в повідомленні, минулого тижня Центр провів п'ять перевірок військових частин Збройних Сил України. "Перевірки триватимуть до тих пір, поки постачальники не будуть дотримуватися правил поставок і умови зберігання продуктів харчування наших солдатів", - підкреслюється в повідомленні.

Як повідомлялося, Міноборони після масового отруєння військових ініціювало позапланову перевірку на полігоні «Десна».

Нагадаємо, військова прокуратура Миколаївського гарнізону відкрила кримінальну справу проти відповідальних за жахливі умови проживання військовослужбовців на полігоні "Широкий Лан".

Також міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про покарання винних у ситуації з 53-ю бригадою на «Широкому лані». Було призначено спеціальну перевірку побутових умов, в яких опинилися бійці 53 окремої механізованої бригади. Згодом Миколаївським районним судом офіцерам, які безпосередньо відповідали за переміщення та облаштування особового складу 53-ї окремої механізованої бригади на Широколанівському полігоні, було призначено покарання у вигляді арешту з утриманням на гауптвахті терміном від 8 до 10 діб відповідно. Загалом за незабезпечення належних умов життєдіяльності військовослужбовців за ініціативою військової прокуратури Південного регіону України до адміністративної відповідальності притягнули 10 офіцерів.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.