НОВИНИ

Уряд створив архів академічних текстів для боротьби з плагіатом у вишах та інших наукових установах

Новий архів допоможе автоматизувати процес виявлення плагіату.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення Національного репозиторію (спеціальний архів або сховище – Ред.) академічних текстів. Про це повідомили у прес-службі уряду.

«Створення Національного репозитарію академічних текстів допоможе автоматизувати процес виявлення академічного плагіату та забезпечить вищі навчальні заклади технічними можливостями щодо академічної доброчесності та виконання вимог Закону України «Про вищу освіту», - прокоментувала ухвалення рішення міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами її заступника Інни Совсун, на сьогодні в Україні немає єдиної бази даних для порівняння текстів. Вона додала, що антиплагіатного програмного забезпечення багато, але всі компанії, що працюють на ринку, скаржаться на відсутність єдиної бази текстів, що дала б можливість їх порівнювати між собою.

У новоствореному репозитарії буде надбудовано антиплагіатне програмне забезпечення, щоб користувачі могли порівнювати тексти на плагіат.

«Сьогодні питання виявлення плагіату відноситься до суб’єктивних рішень вчених рад або окремих викладачів, і нам важливо запровадити системне рішення щодо виявлення плагіату. Національний репозитарій текстів – це перший крок у цьому напрямку», - наголосила Совсун.

До архіву увійдуть бази текстів дисертацій, наукові статті, а згодом цей перелік розшириться студентськими роботами.

Міністерство освіти і науки впроваджує цей проект з березня 2015 року. Передбачається, що витрати, пов’язані зі створенням та введенням в експлуатацію архіву, здійснюватимуть у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерством освіти і науки на 2016 та наступні роки, що становить 180 тис. грн.

У міністерстві також наголошують, що для університетів та наукових установ користування сховищем буде безкоштовним.

Нагадаємо, у скандали з плагіатом у наукових роботах неодноразово потрапляли, зокрема, й українські чиновники та політики. Узимку цього року Катерину Кириленко, дружину нинішнього віце-прем’єр-міністра В'ячеслава Кириленка, яка у жовтні 2015 року отримала вчений ступінь доктора педагогічних наук, звинуватили в плагіаті. При цьому 1 липня атестаційна комісія Міносвіти вирішила не позбавляти дружину урядовця докторського ступеня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.