НОВИНИ

Дії сепаратистів на Донбасі можуть спричинити масове отруєння ґрунтових вод

Терористи пошкодили очисний колектор підприємства, яке, зокрема, виробляє натуральні добрива.

Випущена бойовиками міна пошкодила у селищі Новолуганське Бахмутського району Донецької області очисний колектор «Бахмутського аграрного союзу», який не тільки вирощує свиней, але й виробляє натуральні добрива. Наслідком цього стала пряма загроза довкіллю. 

При руйнуванні колектора очисних споруд, весь його вміст через підземні води потрапить до навколишніх водойм та, що найстрашніше, до криниць тимчасово окупованих сепаратистами територій, з яких люди беруть воду для щоденних побутових потреб.

На початку червня 2016 року був проведений аналіз води в найближчій до зруйнованого колектора річці Кодема, яка тече через село Кодема Бахмутського району зовсім поруч з водосховищем Вуглегірської ТЕС. Висновок, який зробили спеціалісти після аналізу – термінове відновлення колектору оскільки допустимий максимум аміаку в річці вже перевищено в 19 разів.

Одразу після оприлюдненні результатів аналізу води голова Бахмутської райдержадміністрації Лариса Герасимова виступила з відповідною заявою, закликавши лідерів бойовиків взятись за розум та надати можливість українським спеціалістам усунути недоліки у функціонуванні колектору аби запобігти екологічної катастрофи.

Незважаючи на неодноразові спроби української сторони вирішити питання та власноручно відремонтувати колектор в найкоротші строки, залишається незрозумілим байдуже ставлення до цього терористів. 

Детальніше читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.