НОВИНИ

У Верховній Раді відповіли на рішення Польщі визнати Волинську трагедію геноцидом

Комітет ВРУ засудив односторонні дії Сенату і Сейму Польщі та закликав до продовження діалогу.

Комітет Верховної Ради України у закордонних справах висловив жаль, що Сейм Республіки Польща проігнорував пропозицію Верховної Ради України спільно вшанувати жертв Волинських подій шляхом ухвалення спільної заяви, проект якої був заздалегідь переданий польським парламентарям та залишився без будь-якої реакції. Про це йдеться в заяві комітету на сайті українського парламенту.

Водночас, комітет засудив односторонні дії Сенату і Сейму Польщі і наполіг, що підхід авторів проектів постанов є політично незбалансованим та юридично некоректним.

«Комітет… розглядає прийняття Сенатом і Сеймом Республіки Польща цих постанов як провокативну акцію націоналістичних сил в Республіці Польща і як таку, що свідомо спрямована на підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин», - ідеться в заяві.

Також у Раді підтримують доцільність продовження фахового діалогу між істориками України та Польщі з метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів.

Комітет звернувся до польських колег з проханням припинити політизацію трагічних сторінок історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Польщею.

Як повідомлялося, 22 липня Нижня палата польського парламенту ухвалила резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її геноцидом польського народу. За рішенням Сейму, 11 липня оголосили Національним днем пам’яті.

Перед цим Порошенко у Варшаві поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії, ставши на коліно перед ним. Президент Польщі Анджей Дуда високо оцінив такий крок української делегації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.