НОВИНИ

Суд переніс розгляд справи "беркутівця", якого підозрюють у вбивствах під час Революції Гідності

Під час судового засідання була відсутня адвокат підозрюваного, а сам екс-беркутівець наразі перебуває під особистим зобов'язанням.

Через відпустку слідчого судді Святошинський суд Києва переніс судове засідання у справі розгону ходи Майдану 18 лютого 2014 року на вулицях Інститутській, Грушевського, в Маріїнському парку та на Кріпосному провулку за обвинуваченням екс-командира львівського "Беркута" Ростислава Пацеляка. Засідання перенесли на 8 вересня.

"Суд вирішив відкласти засідання до 8 вересня у зв'язку з відпусткою... 14:00, 8 вересня", - сказав суддя Ясельський.

Зазначимо, що під час судового засідання також була відсутня адвокат підозрюваного.

"На теперішній момент підозрюваний перебуває під особистим зобов'язанням", - повідомив прокурор звинувачення Володимир Приходько.

У свою чергу, адвокат потерпілих Олександр Мусієнко розповів журналістам, що розгін Майдану "це були цілеспрямовані постріли на ураження голови, заборонені всім силам поліції". За його словами, "Беркут" під час Майдану застосовував силу проти мітингувальників, при цьому намагаючись завдати якомога більше ушкоджень, у тому числі з використанням світлозвукових гранат "Терен-1".

"У багатьох постраждалих ураження голови, уражені очі, обличчя. Це робилося спеціально", - сказав Мусієнко.

Нагадаємо, колишній командир батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України у Львівській області Ростислав Пацеляк обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 41, ст. 340, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 365, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 171, ч. 3 ст. 27 2 ч. ст. 346 Кримінального кодексу України.

Раніше повідомлялося, що експертиза довела участь "беркутівців" у масових розстрілах на Майдані.

Також нагадаємо, що в причетності до розстрілів на вулиці Інститутській в Києві повідомлені про підозру 26 "беркутівців", з них п'ятеро заарештовані, йде судовий розгляд. Не менше 20 "беркутівців" утекли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.