НОВИНИ

В Україні відкрили провадження через затримання активістки в окупованому Криму

Після затримання українки в її будинку проведено незаконний обшук, під час якого вилучено її особисті речі.

Генпрокуратурою України порушено кримінальне провадження за фактом порушення в окупованому Криму прав людини щодо затриманої активістки Лариси Китайської. Про це повідомили в прокуратурі Автономної Республіки Крим, що працює на території материкової України.

"Зафіксовано чергове порушення прав людини на території окупованого Криму. За результатами аналізу та опрацювання даних мережі Інтернет, прокуратурою АР Крим встановлено, що 18 липня в Ялті представниками незаконно створених силових органів півострова Крим затримана громадянка України через публікації в соціальних мережах її проукраїнської патріотичної позиції", - зазначили в прокуратурі АРК.

За її даними, після затримання українки в її будинку проведено незаконний обшук, під час якого вилучено її особисті речі.

У зв'язку з цим прокуратурою АР Крим розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст.146 (незаконне позбавлення волі), ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України.

Водночас прокуратура Автономної Республіки Крим звернулася до всіх громадян, кому відомі факти порушення конституційних прав людини на території окупованого півострова, з проханням надати відомості або документи, які мають істотне значення для доказу злочинів, вчинених представниками окупаційної влади.

Нагадаємо, увечері 18 липня в Ялті силовики окупаційної влади затримали Ларису Китайську, що не приховувала своєї проукраїнської позиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.