НОВИНИ

Директор Bodynamic International: Українці мають глибинний потяг до свободи, якої ніколи не мали

Дітте Марчер зазначає, що було б добре спробувати зрозуміти, а яку свободу насправді українці б хотіли? Бо люди ніби борються в ім’я свободи, але насправді є безліч різних уявлень про неї.

Директор Bodynamic International Дітте Марчер в інтерв’ю Тижню висловила думку, що українців штовхає іти на війну, зокрема, те, що глибоко у корінні українського народу є потяг до свободи, якої у нього ніколи не було.

«Є багато причин (які штовхають людей іти на війну — ред.). Я зустрічала, тих, хто пішов, бо мав травмоване життя і війна для нього — канікули. У декого романтичні ілюзії, дехто йде з ідеєю, дехто через страх перед Росією, а дехто з надією на краще майбутнє, дехто це робить за право говорити рідною мовою. І я так думаю, що глибоко у вашому корінні це такий потяг до свободи, якої у вас ніколи не було», — вважає вона.

Водночас Марчер зазначила, що було б добре спробувати зрозуміти, а яку свободу насправді українці б хотіли?  Бо люди ніби борються в ім’я свободи, але насправді є безліч різних уявлень про неї. Чимало орієнтовані не на майбутнє, а на минуле …

«І тут, я думаю, якраз моя країна (Данія — ред.) може вам допомогти. Ми дуже давня демократична держава, яка сотні років розвивала демократію. Нас лише один раз окупували нацисти, більше ніхто. І в нас спосіб думання вільних людей. Колись давно ми десь долучилися до постання Києва, і, можливо, нам треба знову прийти, вже не як вікінги, а інакше. Думаю, Скандинавія може щось таке запропонувати Україні. Я не тільки про Данію, а й про Норвегію, Швецію. Насправді в нас дуже багато схожого, немає суто капіталістичного способу життя. У нас є дуже багато речей, які могли б бути корисними, щоб збудувати безпечне майбутнє в Україні» — розповіла Директор Bodynamic International.

Біонота

Дітте Марчер, директор Bodynamic International. Народилася 1959 року в Данії. Дочка засновниці бодинаміки Лісбет Марчер. Громадський діяч, правозахисник, тілесно орієнтований психотерапевт із багаторічним стажем, співавтор методики роботи з шоковою травмою та посттравматичною стресовою реакцією, рекомендованою ООН для застосування в гарячих точках. Упродовж 20 років співпрацювала як психолог і спеціаліст із розв’язання конфліктів з миротворчими силами ООН, організацією «Лікарі без кордонів» на Близькому Сході, у Південній Америці, у країнах колишньої Югославії та Африки. Заснувала реабілітаційну програму для військових, що потерпають від наслідків психологічних травм, отриманих під час бойових дій.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.