НОВИНИ

Велика Британія вирішила відмовитися від головування в ЄС у 2017 році

Прем'єр-міністер зазначила, що пріоритет надаватиметься переговорам щодо виходу з Європейського Союзу.

Велика Британія відмовиться від головування в Європейській Раді, яке повинно було початися в липні 2017 року. Про це в середу, 20 липня, повідомила речниця прем'єрки країни Терези Мей після її розмови з головою Європейської Ради Дональдом Туском.

«Прем'єр-міністерка припустила, що Велика Британія повинна відмовитися від головування в Європейській Раді, яке наразі заплановане на другу половину 2017 року, зазначивши, що пріоритет надаватиметься переговорам щодо виходу з Європейського Союзу», – цитує слова речниці агенція Reuters.

Як повідомляється, Мей заявила, що необхідно буде ретельно підготуватися до переговорів щодо виходу з ЄС перед запуском механізму статті 50. Дональд Туск, у свою чергу, запевнив, що він допоможе зробити цей процес настільки простим, наскільки це можливо.

Зазначимо, головування в Раді ЄС переходить від однієї країнідо іншої раз на півроку. Із липня 2016 року Раду очолює Словаччина, в першій половині 2017 головуватиме Мальта.

Як повідомлялося, Британія вирішила не починати процедуру Brexit цьогоріч. Мністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді Британії за переговори з ЄС про торговельні угоди, назвав приблизну дату Brexit 1 січня 2019 року. Девід Девіс, який став головою міністерства у справах Brexit, раніше також назвав орієнтовний термін виходу з ЄС – кінець 2018 або початок 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.