НОВИНИ

У ГПУ пояснили, чому в Ліхтенштейні розморозили мільйонні рахунки судді Вищого госпсуду

У відомстві заперечують, що не представили доказів незаконності походження цих коштів.

У ГПУ підтвердили, що в Ліхтенштейні зняли арешт із рахунків судді Вищого госпсуду України. Про це заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Така ситуація (зняття арештів – ред.) має дві складові: невиконання запитів про міжнародну правову допомогу ліхтенштейнською стороною і явно необґрунтовані рішення судів, які фактично сприяли зняттю арешту з цих коштів", - повідомляється на сайті Генпрокуратури.

Горбатюк заявив, що його відомство намагалося отримати від Ліхтенштейну документи про відкриття рахунку та походження коштів. Запит у князівство був направлений у вересні 2015 року.

"Однак до теперішнього часу правоохоронні органи Ліхтенштейну так і не надали цих документів", - поскаржився він.

При цьому Горбатюк заперечує, що ГПУ не представила Ліхтенштейну доказів незаконності походження цих коштів.

"У клопотаннях української сторони були надані дані, що ні суддя, ні його дружина не мали таких доходів, йшлося про суму близько 300 млн грн, а також інші дані, які вказували на незаконність приналежності цих коштів цим особам за українським законодавством", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що за розпорядженням слідчого судді Князівства Ліхтенштейн рахунки панамської фірми, бенефіціарами якої були суддя Вищого господарського суду України і його дружина, розморожені. Ідеться про 13 мільйонів швейцарських франків, заморожених 23 липня 2015 року за розпорядженням прокуратури князівства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.