НОВИНИ

У Чорному морі стартували українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2016"

Загалом у маневрах візьмуть участь до 4 тис. осіб з 16 країн світу.

У понеділок, 18 липня, в північно-західній частині Чорного моря, Одеській та Миколаївській областях стартували українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2016". Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства оборони України.

Згідно із повідомленням прес-центру Командування Військово-морських сил Збройних сил України, навчання триватимуть до 30 липня.

Зазначається, що у морській компоненті буде задіяно понад 25 кораблів, катерів і суден забезпечення України, США, Туреччини та Румунії. За планом навчань, більш масштабною, ніж в попередні роки, буде берегова компонента, в рамках якої відпрацюють взаємодію багатонаціональної тактичної групи, яка проведе операцію "в кризовому регіоні" за стандартами НАТО за участю морських піхотинців і спеціальних підрозділів України, США, Молдови та Грузії.

Крім того, відпрацьовуватимуться морське і повітряне десантування в Одеській області, дії артилерії під час проведення противодесантної оборони, подолання водної перешкоди з залученням інженерних підрозділів, спеціальні дії щодо забезпечення безпеки на приморському напрямку, повітряне прикриття висадки десанту.

Загалом в навчаннях візьмуть участь до 4 тис. осіб з 16 країн світу: України, США, Болгарії, Великобританії, Греції, Грузії, Італії, Іспанії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини, Швеції та Фінляндії. Планується також задіяти 20 літаків і вертольотів, понад 140 одиниць автомобільної та бронетехніки.

Від України, крім ВМС та Держприкордонслужби, в маневрах візьмуть участь особовий склад і техніка Сухопутних військ та Повітряних сил ЗСУ, Національної гвардії України.

Українсько-американські навчання серії "Сі Бриз" проводяться з 1997 року щорічно відповідно до "Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України" від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил Збройних сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.

Нагадаємо, у червні на Львівщині відбулись українсько-американські військові навчання "Репід Трейдент – 2016". Крім того, у липні пройшли командно-штабні навчань "Літня гроза 2016".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.