НОВИНИ

На Луганщині правоохоронці розпочали низку провадженнь щодо злочинів на довиборах

За правопорушенння проти виборчих прав громадян розпочато вісім проваджень, шість кримінальних проваджень - за фактами інших злочинів, пов'язаних з виборчим процесом.

Станом на неділю, 17 липня, правоохоронні органи Луганської області розпочали 14 кримінальних проваджень про злочини, пов'язані з проведенням проміжних виборів народних депутатів України на одномандатному виборчому окрузі №114 (центр - смт Станиця Луганська). Про це повідомили у прес-службі прокуратури Луганській області.

Зазначається, що стосовно кримінальних правопорушень проти виборчих прав громадян розпочато вісім проваджень, з них чотири за ст. 157 Кримінального кодексу (перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі членів виборчих комісій), в т.ч. випадки неправдивого повідомлення про смерть одного з кандидатів і побиття голови окружної виборчої комісії, 3 - за ст. 160 КК України (підкуп виборців), 1 - за ст. 158-1 КК України (голосування виборцем більше ніж один раз).

Крім того, розпочато шість кримінальних проваджень за фактами інших злочинів, пов'язаних з виборчим процесом: підробка документів і їх подальше використання, підробка грошових купюр, що поширювалися з агітаційними листівками, крадіжка передвиборчого банера, тощо. В цілому за час проведення виборів органами Національної поліції і прокуратури зареєстровано понад 100 заяв та повідомлень, які розглянуті в порядку закону "Про звернення громадян".

Процесуальне керівництво у зазначених провадженнях здійснюється керівниками місцевих прокуратур. Хід досудового розслідування в кожному провадженні контролюється прокуратурою області.

Нагадаємо, в Україні в неділю, 17 липня, відбулися проміжні вибори до Верховної Ради у семи одномандатних виборчих округах. У Комітеті виборців України назвали три проблемні округи: № 151 на Полтавщині, № 114 на Лугащині та № 206 на Чернігівщині.

Зазначимо, що Центральна виборча комісія України опрацювала понад 50% протоколів на довиборах у Верховну Раду народних депутатів в 7 округах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.