НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

На Луганщині на виборах до Ради масово міняють членів ДВК

Поліція за весь час виборчого процесу вже зареєструвала вісім кримінальних проваджень.

Станом на 8 ранку на проміжних виборах до Верховної Ради в 114 окрузі (Луганська область) відкрилися 137 із понад 190 дільниць. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua.

За словами речниці управління обласної поліції Тетяни Погукай, одна з дільниць у Біловодську не розпочала працювати  та одна призупинила свою роботу (дільниця 115 у Марківці, де не були пропечатані бюлетені). Також повідомляється, що через обстріли дільниці не відкрилися у Станиці Луганській.

Станом на 10 ранку в Нацполіції зареєстровано п’ять повідомлень про порушення виборчого процесу, 4 з них стосуються заміни членів ДВК. Загалом за весь час проведення виборчої кампанії зареєстровано вісім кримінальних проваджень. Два провадження за ст. 160 (підкуп виборця), по одному – за ст. 185 (крадіжка), за ст. 358 (підробка документів), за ст. 126 (побої й мордування), за ст. 129 (погрози вбивства), а також два провадження за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права).

Також до правоохоронців надходять повідомлення про можливий підвіз виборців. Зазначається, що автобус з невідомими людьми був зафіксований в напрямку зі Старобільська до Біловодська. Крім того, як повідомили Тиждень.ua в ОПОРі, спостерігачі зафіксували «карусель» у Марківці.

Також проблемою на 114 окрузі є масова заміна членів ДВК. Як розповіли в окружній комісії, частина кандидатів 15 липня масово внесли подання на заміну членів ДВК, які ОВК завершило затверджувати приблизно о 5 ранку 17 липня. За інформацією Тиждень.ua, мова може йти про заміну приблизно 30-40 % членів ДВК в окрузі.

Нагадаємо, в Україні в неділю, 17 липня, відбуваються проміжні вибори до Верховної Ради у семи одномандатних виборчих округах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.