НОВИНИ

Німецький бізнес попри санкції не припинив поставки для військових підприємств РФ – ЗМІ

До того ж, Німеччина активно співпрацює з окупованим Росією Кримом.

Санкції не стали відчутною перешкодою для європейського бізнесу: ані заяви політиків про російську загрозу, ані тривожні публікації в ЗМІ не заважають підприємцям співпрацювати з військовою промисловістю Росії. Про це пише міжнародний проект Intersection.

Згідно з даними журналістів, підприємці не хочуть втрачати прибуток, навіть якщо це пов'язано з поставками військової промисловості Росії і, відповідно, посиленням російської армії. Зокрема, мова йде про німецький бізнес.


«Наприклад, є в Росії компанія зі статутним капіталом в 50 рублів (близько 70 євроцентів). За російськими законами такою скромною сумою фірма відповідає перед контрагентами. Але при цьому ЗАТ «Індустрія-Сервіс» ось уже багато років поспіль виграє багатомільйонні тендери на поставку обладнання для оборонної промисловості Росії. Дивну довіру великих оборонних заводів і корпорацій мікроскопічній фірмі можна зрозуміти, якщо послухати її директора: «Нам пощастило, ми працюємо зі світовими лідерами в галузі неруйнівного контролю. Окрема подяка YXLON International (PHILIPS Industrial X-Ray GmbH) - вони перші вирішили довірити молодий невідомої фірмі представляти свої інтереси в Росії і країнах СНД», - йдеться у матеріалі.

YXLON International - прямий спадкоємець Philips, провідний постачальник обладнання рентгенодефектоскопіческого контролю для промислового застосування. Серед клієнтів фірми - Daimler AG, BMW, General Motors, VW, Ford, Boeing, EADS, Honsel, Superior, Alcoa, Thyssen Krupp, Goodyear and Bridgestone.

Таким чином, як зауважує Intersection, за п'ятдесятьма рублями статутного капіталу стоїть великий і високотехнологічний німецький бізнес. При цьому наголошується, що санкції не стали на заваді подібній співпраці.

«У 2015 році німці продають обладнання для науково-виробничого центру газотурбобудування «Салют», який виробляє двигуни для Су-27СМ, Су-33, Су-34. У травні 2015 року - в Центральний науково-дослідний інститут хімії та механіки, який «є провідною організацією країни в області проривних науково-технічних рішень для перспективних озброєнь». У червні - в ракетний НВЦ автоматики та приладобудування імені Пілюгіна. У 2016 році Німеччина продовжує постачати російську військову промисловість. Німецька продукція йде в НТЦ «Атлас», що працює «в області інформаційної безпеки в інтересах федеральних органів державної влади РФ, силових відомств, а також інших замовників», і в «Державне Машинобудівне конструкторське бюро «Веселка», світового лідера в області створення високоточної ракетного зброї. Тільки одна покупка німецької продукції, яку ось-ось зробить оборонний холдинг «Технодінаміка», тягне на 159 мільйонів рублів», - йдеться у матеріалі.

Крім того, повідомляється, що Німеччина продає свою продукцію ФСБ Росії.

«Наприклад, для військової частини 43753, яка раніше належала до восьмого головному управлінню КДБ СРСР, а нині контролює засоби криптографічного захисту інформації, і для військової частини 34435, «в даний час - Інститут криміналістики 11 Центру ФСБ Росії», в якому «за почерком відновлюють психологічний портрет підозрюваного, по голосу визначають його зовнішність і частину біографії, а по частинці лупи можуть провести ідентифікацію». Ця остання частина уклала контракт із ЗАТ «Індустрія-Сервіс" не на поставку обладнання, а всього лише на ремонт і сервіс. Але закупівельна документація не допускає різночитань: «В процесі технічного обслуговування необхідно використовувати тільки оригінальні, сумісні витратні матеріали від виробника», - зазначають експерти.

Також наводяться інші приклади.

  • Підприємство «Геофізика», що входить до складу корпорації «Стратегічні пункти управління», 5 липня 2016 року оголосило про закупівлю інструменту німецької фірми PFERD.
  • Корпорація «Луч», що «вирішує завдання з розроблення і забезпечення атомної промисловості та оборонного комплексу тепловидільними елементами», закуповує німецьке обладнання Spectromat на 38 мільйонів рублів.
  • Державний оптичний інститут імені Вавилова - провідна науково-дослідна організація з оптики в сфері промислового та оборонно-промислового комплексу - купує в липні техніку Trioptics GmbH.
  • Всеросійський науково-дослідний інститут авіаційних матеріалів, який розробляє матеріали і технології для військових літаків, купує інструмент Walter.
  • Ульяновський механічний завод - головний виробник засобів ППО, що випускає «Буки», «Тунгуски», «Шилки», «Панцирі» - закуповує засоби вимірювання ROHDE і SCHWARZ.
  • «НВО «Стріла», яке виробляє військові радари, купує німецькі верстати OPTIMUM.

До того ж, Німеччина активно співпрацює з окупованим Росією Кримом.

«Завод «Фіолент», очолюваний і нині героєм України Олександром Баталіним, купував німецьку техніку в 2015 році, і збирається купувати в 2016 році», - наголошують експерти Intersection.