НОВИНИ

Українська Вікіпедія зайняла 15-те місце в світі за кількістю статей

12 лютого українська Вікіпедія обігнала фінську і вийшла на 15-е місце у світі за кількістю статей. Про це йдеться на блозі «Вікімедія Україна».

«Переможною» стала стаття «Кут атаки», створена вікіпедистом Mr.Sirus Iton, йдеться в блозі.

Успіх української Вікіпедії став можливим завдяки збільшенню кількості так званих «дуже активних користувачів» – тих, які протягом останнього місяця зробили більше 100 редагувань. В українській Вікіпедії таких 116, тоді як у фінській – 106.

«Наступного дня розрив між українською та фінською Вікіпедіями перевищував 350 статей. Наступна мета – наздогнати норвезьку Вікіпедію, від якої нас поки відділяють 28 тисяч статей», – йдеться в блозі.

Українська Вікіпедія значно переважає фінську у галузях гірництва, астрономії і хімії, але поки відстає у сферах поп-культури і спорту. Втім, українська Вікіпедія стрімко розвивається і прогалини в ній заповнюються. Редагування Вікіпедії – цікавий і захоплюючий процес, а створити нову, чи редагувати існуючу статтю може кожен.

Як повідомлялося раніше, змагання за вихід до топ-15 мовних розділів Вікіпедії між українською та фінською вікі почалося у червні 2010 року. Тоді розрив між ними становив майже 30 тисяч статей.

У грудні 2010 року українська Вікіпедія опинилася на першому місці в світі за темпами росту. Восени вона почала приймати перші пожертви за допомогою Webmoney.
Теги