НОВИНИ

Луценко розповів, коли завершиться військова експертиза щодо Іловайської трагедії

За словами генпрокурора, результатів слід очікувати упродовж місяця.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у першій половині серпня очікується завершення військової експертизи щодо Іловайської трагедії. Про це він сказав під час виступу в парламенті 15 липня.

Луценко нагадав, що Головною військовою прокуратурою здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, в якому “крім інших подій театру бойових дій, досліджуються обставини та причини Іловайської трагедії, яка мала місце у серпні 2014 року”.

“Органи прокуратури, наскільки це дозволено Кримінальним процесуальним кодексом, максимально відкриті та прозорі для суспільства в частині висвітлення ходу та результатів розслідування проваджень, особливо, таких резонансних, як це”, - сказав генпрокурор.

За його словами, наразі на завершальному етапі перебуває проведення судової комплексної комісійної військової експертизи, закінчення якої очікується у першій половині серпня. “На основі документів експерти встановили, хто і як командував військами на даному напрямку. Хто віддавав накази і хто не віддав життєво необхідних наказів. Експерти завершують свою роботу”, - додав Луценко.

Як повідомлялося, в кінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, по якому за домовленістю повинні були виходити українські бійці. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, отримали поранення 249, 128 потрапили в полон і 158 зниклих безвісти. Парламентська ТСК з розслідування трагедії оцінює загальні втрати українських військ у 1 тис. людей. Крім того, сили АТО за час боїв під Іловайськом втратили військової техніки майже на 300 млн грн. За інформацією військової прокуратури, загальна кількість бойовиків і військ РФ під час боїв під Іловайском перевищувала 16 тис. осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.