НОВИНИ

ЮНЕСКО вирішило поки залишити Софію та Лавру у списку всесвітньої спадщини

В КМДА повідомили, що восени приїде комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунуті, то на наступній сесії буде знову піднято питання про включення зазначених об'єктів в список тих, що під загрозою.

Спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) поки вирішила залишити Софію Київську та Києво-Печерську лавру в списку всесвітньої спадщини. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації, учасник української делегації на 40-й сесії ЮНЕСКО в Стамбулі Олексій Резніков.

"Було дуже гаряче обговорення. Гостро стояло питання про внесення Софії Київської та Лаври до переліку об'єктів, які знаходяться під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - сказав Рєзніков.

Він також додав, що питання будівництва на вул. Гончара, 17-23 і до сих пір є актуальним для ЮНЕСКО.

"Восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунуті, то на 41-й сесії, яка відбудеться в наступному році, буде знову піднято питання про включення зазначених об'єктів в список тих, що під загрозою", - повідомив він.

Також, за словами заступника голови КМДА, була дискусія щодо будівлі на Кловському узвозі в Києві, яка порушує лінію горизонту Лаври.

"Ми пояснили, що Кловський узвіз не в буферній зоні, хоча ми визнаємо, що ця будівля спотворює горизонт", - сказав Резніков.

Нагадаємо, ЮНЕСКО відмовилося визнавати російську приналежність одного з найвідоміших музеїв Криму "Херсонес Таврійський".