НОВИНИ

Україна закликала міжнародні відомства призупинити спрівпрацю з Росією у культурній сфері

Приводом стало вивезення картин з Криму до Москви.

Міністерство культури звинуватило Росію у порушенні статті 5 Гаазької конвенції 1954 року та закликала припинити культурну співпрацю з нею. Про це йдеться у заяві відомства у відповідь на вивезення до Москви картин Івана Айвазовського з Феодосійської картинної галереї.

«Через грубе порушення РФ всіх норм міжнародного законодавства, включаючи ті, які випливають з окупації ними частини території України, наша держава позбавлена можливості будь-якого контролю за збереженням культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях, а особливо тих, які є складовою державної частини музейного фонду України», – йдеться у тексті.

Україна вимагає призупинити проведення іноземних виставок у російських музеях, які порушують норми міжнародного права, та виставок експонатів російських музеїв за кордоном.

«Ми ще раз наголошуємо, що відповідно до статті 5 Гаазької конвенції 1954 року країна-окупант має докладати можливих зусиль для забезпечення охорони і збереження культурних цінностей території, що окупує. Відтак, Україна закликає широке міжнародне товариство, відповідні відомства іноземних держав та країн-членів міжнародних організацій призупинити співробітництво з російськими установами в сфері культури, якщо таким російським установам передаються рухомі культурні цінності, які незаконно вивозяться з території АР Крим та міста Севастополя, а також призупинити проведення іноземних виставок у таких російських музеях та виставок експонатів російських музеїв за кордоном», – додали у Мінкульті.

Як повідомлялося, 13 липня так званий «міністр культури Криму» Аріна Новосєльськая заявила про вивезення майже 40 картин мариніста Івана Айвазовського з Феодосійської галереї в Криму до Третьяковської галереї в Москві для участі у виставці «Іван Айвазовський. До 200-річчя з дня народження». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.